top of page

Lokalita

Ptice je malá, dynamicky se rozvíjející obec, která se nachází v okrese Praha - západ. Rozkládá se v malebné krajině Křivoklátského regionu, která je bohatá na přírodní krásy, turistické trasy a cyklostezky.

Má dlouhou historii, která sahá až do 12. století. Nachází se zde kostel svatého Václava, který pochází ze 13. století a je považován za jeden z nejvýznamnějších historických památek v oblasti.

V obci se nachází i několik sportovních a rekreačních zařízení, jako jsou fotbalové hřiště, tenisové kurty a dětské hřiště.

Oblíbenou aktivitou je díky blízkému rybníku také rybaření,, přímo v obci se rovněž nachází moderní Horse aréna Ptice, ve které najdete jezdecký areál s možností ustájení koní.

Ptice mají také velmi dobré spojení s okolím obec je napojena na dálnici D5 a D6, což umožňuje snadnou a rychlou dostupnost do centra Prahy a dalších měst v okolí. Na Pražské letiště se z Ptic dostanete velmi rychle a pohodlně během necelých dvaceti minut. V obci a jejím okolí je také kvalitní síť místních komunikací, z Ptic se dá za cca 20 minut dostat autobusem č. 307 přímo ke stanici metra Zličín, odkud se pohodlně dostanete kamkoliv do Prahy. Autobusová zastávka se nachází v bezprostřední blízkosti rezidence.

Vzhledem k malebné krajině, historickým památkám a dobrému spojení s okolím jsou Ptice ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné místo pro bydlení, rekreační činnosti nebo turistiku a zároveň rychlou dostupnost hlavního města.

metropole-zlicin-2018-006.jpg

Občanská vybavenost

V obci se nachází základní škola, mateřská škola, pošta, lékárna a kulturní centrum, které slouží jako místo pro různé kulturní a společenské akce.

Pro denní nákup lze využít několik stávajících prodejen potravin a smíšeného zboží. Větší obchodní zóna se nachází ve velmi krátké dojezdové vzdálenosti přímo na Zličíně, kde naleznete OC Metropole Zličín, nábytkový řetězec IKEA, Globus, KFC, McDonald, Tesco, Cinema City a mnoho dalších obchodů a služeb.

V dojezdové vzdálenosti cca 2 km se nachází Město Rudná, které je dobře vybaveno všemi základními i doplňkovými službami a zařízeními, které jsou potřebné pro uspokojení potřeb a požadavků obyvatel.

V brzké době započne v koordinaci s tímto projektem i výstavba rozsáhlého domu občanské vybavenosti, kde je plánováno umístění i dalších obchodů, ordinace zubního a praktického lékaře a prostory pro další služby nové rezidenční zóny i celé obce.

metropole-zlicin-2018-040.jpg
bottom of page